Rocznica Sakry Bp. Szymona Stułkowskiego - FotoPietura
ul. Wierzbięcice 44, Poznań

9 czerwca tego 219 odbyło się jedno z najbardziej doniosłych wydarzeń w życiu każdego kapłana. Ksiądz Szymon Stułkowski otrzymał z rąk arcybiskupa Stanisława Gądeckiego święcenia biskupie, będące kolejnym krokiem na jego kapłańskiej drodze życia.

W uroczystości udział wzięli zarówno inni kapłani, jak i świeccy przyjaciele powołanego. Nowy biskup zdawał sobie sprawę z tego, jak wielki zaszczyt i jednocześnie jak wielka odpowiedzialność go spotyka, ale kierując się słowami z powołania Jeremiasza, z pełną świadomością podjął tę ważną decyzję. Po Litanii do Wszystkich Świętych, arcybiskup Gądecki nałożył ręce na głowę święconego biskupa, a po nim uczynili to biskupi Grzegorz Balcerek i Damian Bryl oraz pozostali obecni w świątyni biskupi, w tym prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak. Następnie, po odczytaniu modlitwy konsekracyjnej, nowo wyświęcony członek archidiecezji poznańskiej otrzymał księgę Ewangelii, pierścień biskupi, mitrę i pastorał.

Całe wydarzenie było niezwykle emocjonujące i poruszające. Wierzymy, że biskup Stułkowski, prowadzony słowami św. Jana: „Vos autem dixi amicos” (łac. nazwałem was przyjaciółmi), będzie dla wiernych dobrym pasterzem i wzorem. Życzymy siły i wytrwałości na nowej drodze życia.

Strona Główna