ul. Wierzbięcice 44, Poznań

Strona główna > O Nas

O Nas

Rodzinna firma fotograficzna została założona przy ulicy Górna Wilda 123 w 1945 roku przez Jana i Irenę Pieturów, mistrzów fotografii. W zakładzie głównie wykonywało się zdjęcia do dokumentów, zdjęcia portretowe, oraz zdjęcia okolicznościowe.
Ze względu na gruntowną przebudowę ulicy, zakład został w 1952 roku przeniesiony na ulicę Gwardii Ludowej 44 (aktualnie Wierzbięcice 44), gdzie znajduje się do dzisiaj.
W roku 1976, w związku z tragiczną śmiercią założyciela firmy, Jana Pietury, w zakładzie zaczyna pracę ich najmłodszy syn, Waldemar.
W roku 1978 Waldemar uzyskuje dyplom mistrzowski, zostaje właścicielem firmy, szkoli uczniów, zaczyna społecznie angażować się w Cechu Rzemiosł Różnych.
Coraz więcej wywołuje się filmów, wykonuje się duże ilości powiększeń czarno białych, a z czasem kolorowych.
W roku 1985 zakupiono maszyny do automatycznego naświetlania kolorowych powiększeń, zmniejszono atelier, pozostając tylko przy zdjęciach do dokumentów. Zmieniono nazwę na „Foto laboratorium”, powstały filie w Poznaniu i we Wrześni.
W roku 1989 zakupiono pierwszy w Poznaniu minilab firmy FUJIFILM. Automat ten pozwolił na wykonywanie wysokiej jakości powiększeń już w ciągu godziny, z filmów amatorskich i dostarczanych przez zawodowców. Stworzono logo firmy FUJIEXPRESS, wprowadzono do sprzedaży aparaty, albumy, ramki, baterie, torby foto-video, kasety magnetofonowe i video, najróżniejsze akcesoria fotograficzne.

 

 

W roku 1996 do firmy wstępuje Marta Pietura, córka Waldemara, od tego momentu jest to spółka cywilna.
W roku 1998 powstaje pierwsza internetowa strona www firmy FUJIEXPRESS pod adresem www.FUJIEXPRESS.com.pl , a już w roku 2000 zaczęto przyjmować zlecenia z nośników cyfrowych, a w następnym roku również drogą internetową.
W roku 2002 zakupiono pierwszy cyfrowy minilab firmy LAFOT, wprowadzono nowoczesne oprogramowanie do przyjmowania zleceń, umożliwiające wydruk kopert, obsługę klientów z kilku stanowisk. Program uwzględniał klientów z Kartą Stałego Klienta firmy FUJIEXPRESS – FOTOPIETURA, wyszukiwał najkrótszy możliwy termin na realizację zlecenia.
W roku 2003 zakupiono pierwszy w Poznaniu FOTOKIOSK firmy River do przyjmowania zleceń ze wszystkich nośników cyfrowych, zakupiono następnego minilaba cyfrowego firmy Lafot, a zaledwie dwa lata później dokupiono następny FOTOKIOSK.
W roku 2005 zmodyfikowano logo firmy, otwarto nową stronę internetową pod adresem www.FOTOPIETURA.pl , a w roku 2006 do spółki wszedł Łukasz, starszy syn Waldemara. Jednocześnie spółkę opuściła córka Marta.
W roku 2007 najważniejszym wydarzeniem dla firmy FUJIEXPRESS – FOTOPIETURA był zakup wiekoformatowego plotera firmy Epson, na którym do dzisiaj wykonywane są najwyższej jakości wydruki na papierach fotograficznych i płótnach.
Coraz mniej zleceń jest z aparatów fotograficznych, natomiast wzrasta udział zdjęć z telefonów. Z tego powodu zakupiono aplikację do telefonów – Mobile Photo Kiosk, żeby niezwykle łatwo klienci przysyłali do naszej firmy swoje pliki, z których robimy wszelkich rozmiarów powiększenia.
W roku 2015 w firmie zaczyna pracować Tomasz, najmłodszy syn Waldemara, który mając artystyczne spojrzenie na zagadnienie fotografii, rozwija się w tym kierunku i myśli o przebudowie firmy pod swoją strategię.

Jan Pietura w zakładzie w 1946 roku.

Syn Waldemar, obecny właściciel. Zdjęcie wykonane w zakładzie FotoPietura.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Lokalizacja

ul. Wierzbięcice 44,
61-576 Poznań

Godziny otwarcia

Pon-Pt 10:00 – 18:00
Sobota 10:00 – 14:00